Usługi

  1. Implanty dentystyczne. To trwałe rozwiązanie na utratę zęba. Składają się z metalowej struktury (najczęściej z tytanu), wszczepianej w kość szczęki lub żuchwy, oraz korony zęba. Oferują naturalny wygląd i funkcję, integrując się z kością przez proces zwanym osteointegracją.
  2. Ortodoncja. Zajmuje się diagnozowaniem, zapobieganiem i korygowaniem nieprawidłowości zgryzu oraz wad wzrostu szczęki i żuchwy. Klasyczną metodą są aparaty ortodontyczne, ale istnieją też nowoczesne rozwiązania, takie jak przezroczyste nakładki Invisalign czy systemy ortodontyczne wspomagane komputerowo.
  3. Protetyka. Zajmuje się odtwarzaniem funkcji i estetyki jamy ustnej poprzez stosowanie protez, mostów czy koron protetycznych. Celem jest przywrócenie zdolności do żucia, mówienia oraz przywrócenie naturalnego wyglądu pacjentowi po utracie zębów.
  4. Chirurgia stomatologiczna. Obejmuje szereg zabiegów chirurgicznych, takich jak ekstrakcje zębów (w tym zębów mądrości), wszczepianie implantów, chirurgiczne leczenie schorzeń dziąseł i kości szczęki, a także procedury związane z chirurgicznym leczeniem urazów jamy ustnej.
  5. Periodontologia. Zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom przyzębia. Specjaliści w tej dziedzinie skupiają się na zdrowiu dziąseł, kości, oraz na leczeniu stanów zapalnych i infekcji.
  6. Stomatologia zachowawcza. Koncentruje się na utrzymaniu zdrowych zębów i leczeniu zmian chorobowych, takich jak próchnica. Zawiera procedury takie jak plombowanie, leczenie endodontyczne (kanałowe) czy profilaktyczne zabiegi, takie jak fluoryzacja.
  7. Stomatologia estetyczna. Skupia się na poprawie wyglądu uśmiechu. Obejmuje różne procedury, takie jak wybielanie zębów, nakładki (łatwo korzystające z technologii CAD/CAM), korony porcelanowe, licówki oraz inne zabiegi mające na celu poprawę estetyki zębów i ogólnego wyglądu uśmiechu.

Każda z tych dziedzin stomatologii pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej oraz poprawie funkcji i estetyki uśmiechu pacjentów. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, lekarz stomatolog może zalecić odpowiednią usługę lub kombinację różnych procedur.